kategoria: Biznes
28 maj 2024

Od początku roku 24 decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców

zdjęcie: Od początku roku 24 decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców / pixabay/2284501
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała od początku roku 24 decyzje o wsparciu o łącznej wartości ponad 176 mln zł – poinformowała we wtorek Monika Fabich z PSSE.
REKLAMA

Kierownik zespołu marketingu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Monika Fabich poinformowała w przesłanym PAP komunikacie, że spółka udzieliła wsparcia kolejnym przedsiębiorcom.

„Od początku roku PSSE wydała 24 decyzje o wsparciu o łącznej wartości ponad 176 mln zł, z równoczesną deklaracją utworzenia nowych miejsc pracy” – podkreśliła.

W informacji podano, że w 2024 roku ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji skorzystała między innymi firma Magnetix sp. z o. o., będąca producentem separatorów magnetycznych.

„Przedsiębiorstwo przeznaczy ponad 2 mln zł w rozbudowę hali magazynowo-produkcyjnej w Toruniu wraz z niezbędnym wyposażeniem” – wyjaśniła Monika Fabich.

Decyzję o wsparciu otrzymała także firma Polish Forwarding Company sp. z o.o., która świadczy kompleksowe usługi w zakresie spedycji drogowej, kolejowej, lotniczej oraz morskiej na terenie całego świata oraz firma Larisa będąca producentem luster do pojazdów szynowych oraz ramp dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku Polish Forwarding Company 10 mln zł zostanie zainwestowane w utworzenie nowego zakładu świadczącego usługi magazynowe oraz przeładunkowe towarów masowych i gabarytowych. Natomiast firma Larisa, przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, rozbuduje swój zakład produkcyjny we Włocławku za prawie 6 mln zł.

„Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji. Statystyki wskazują, że w strukturze wydanych w tym roku decyzji prawie 90 proc. trafiło do sektora MŚP. Niewątpliwie PSI to strategiczna inicjatywa, która przyciąga inwestorów atrakcyjnym wsparciem, tym samym przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju” – podkreślił, cytowany w komunikacie, wiceprezes zarządu PSSE Błażej Konkol.

Monika Fabich wskazała, że jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów Polskiej Strefy Inwestycji są ulgi podatkowe, które mogą znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności.

„Firmy, które zdecydują się na rozwój mogą cieszyć się ulgami podatkowymi, niezależnie od swojej wielkości oraz lokalizacji prowadzonej działalności. PSI oferuje również wsparcie infrastrukturalne, włączając w to dostęp do nowoczesnych obiektów, usług administracyjnych oraz infrastruktury technologicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skorzystać z lepszych warunków pracy oraz ułatwionego dostępu do niezbędnych zasobów, co sprzyja ich efektywności” – zauważyła przedstawicielka PSSE.

Jak podała PSSE, aby uzyskać bezpłatną pomoc Polskiej Strefy Inwestycji, należy skontaktować się z odpowiednim Zarządzającym Obszarem, czyli jedną z 14 spółek zarządzających PSI.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna odpowiedzialna jest za obszar województwa kujawsko – pomorskiego oraz część województwa pomorskiego. (PAP)

dsok/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszcz Gdański
18°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu

kiedy
2024-07-13 18:00
miejsce
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....
wstęp biletowany