Spotkanie policjantów z druhami OSP

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się ze strażakami z OSP z gminy Kolbudy. Mundurowi podczas spotkania promowali zawód policjanta wśród strażaków.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim spotkali się z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kolbudy. W spotkaniu brali udział strażacy ochotnicy z Pręgowa, Kolbud oraz Lublewa. Podczas spotkania mundurowi promowali zawód policjanta i przedstawili możliwości, jakie niesie ze sobą łączenie służby w Policji oraz w OSP. Jedną z nich jest przydział do jednostki Policji na terenie powiatu, w którym znajduje się remiza strażacka kandydata.

Dzięki tego typu spotkaniom wszyscy chętni mogą dowiedzieć się, jakie są etapy rekrutacji i jak do niej przystąpić. Policjanci przybliżają strażakom, jakie zadania wykonywane są w poszczególnych pionach służbowych, w związku z czym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Przypominamy, że kompleksowe informacje dla kandydatów do służby można znaleźć na stronie internetowej: