3 czerwiec 2024

Od 9 czerwca wakacyjny rozkład jazdy pociągów

zdjęcie: Od 9 czerwca wakacyjny rozkład jazdy pociągów / pixabay/3228041
Szybszy czas przejazdu z Warszawy do Gdańska, większa liczba połączeń dalekobieżnych oraz nowy pociąg z Trójmiasta do Zakopanego - to nowości wakacyjnego rozkładu jazdy pociągów dla województwa pomorskiego. Będzie on obowiązywać od 9 czerwca - podało PKP Intercity.
REKLAMA

Rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak poinformował PAP w poniedziałek, że składy Pendolino Express InterCity Premium (EIP) na trasie Warszawa Centralna – Gdańsk Główny pokonają trasę w 2 godz. 25 min. Taki rozkład przewidziany jest dla trzech pociągów EIP.

"W okresie letnim mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli skorzystać z ponad 58 par połączeń dalekobieżnych do i z Trójmiasta. Nowością w rozkładzie będzie wydłużenie relacji pociągu TLK Lubomirski do Zakopanego kursującego z Gdyni i Kołobrzegu" - poinfomował rzecznik PKP Intercity.

Do i z czeskiego Bohumina pojedzie skład TLK Wydmy, który będzie kursować w relacji Bohumin – Hel/Łeba – Bohumin przez Katowice, Częstochowę i Bydgoszcz.

Osoby podróżujące w kierunku Poznania i Wrocławia będą mogły skorzystać ze składu IC Mieszko BIS z Gdyni do Łodzi. Weekendowo do/z Trójmiasta do Poznania będzie jeździć IC Zatoka.

Z Kołobrzegu w kierunku stolicy wyjedzie nowy, codzienny pociąg EIC Posejdon. Dodatkowo na tej samej trasie, weekendami będzie jeździć pociąg EIC Fregata, który skończy bieg na stacji Bielsko-Biała Główna, zapewniając mieszkańcom Pomorza połączenie z województwem śląskim.

Sezonową nowością będą składy jeżdżące na Hel. Dotrze tam sześc par pociągów: EIC Jantar (z Warszawy), TLK Korsarz (z Krakowa), TLK Wydmy (z Bohumina i Katowic), TLK Mierzeja (z Lublina), TLK Rozewie (z Krakowa), IC Artus (z Przemyśla).

Latem z oferty PKP Intercity będą mogli skorzystać również mieszkańcy Łeby, skąd w sezonie odjedzie aż 5 par pociągów. Będą to bezpośrednie składy do największych miast w Polsce np. do Warszawy (IC Delfin), Krakowa (TLK Korsarz), Katowic i Bohumina (Wydmy) oraz dwa pociągi TLK kursujące w obrębie województwa, do Lęborka (Sarbsko) i TLK (Gardno).

"Uczestnikom festiwalu Opener powroty do Warszawy zapewni 7 lipca dodatkowy pociąg IC 51124 Lazur BIS z Gdyni, EIC 8540 Chrobry oraz EIC 5148 Kaszub. Do Łodzi przez Poznań, Wrocław i Częstochowę pojedzie zaś pociąg IC 51128 Mieszko BIS rel. Gdynia Gł. – Łódź Kaliska" - podała spółka w przesłanym PAP komunikacie.

Od 9 do 21 czerwca, w związku z pracami modernizacyjnymi na jednotorowej linii kolejowej 202, nastąpi przerwa w ruchu na odcinku Lębork – Słupsk. Pomiędzy miastami będzie działąć zastępcza komunikacja autobusowa.

Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji. EIP rel. Kraków – Kołobrzeg oraz TLK Lubomirski rel. Kraków/Zakopane - Kołobrzeg pojadą do i z Gdyni Głównej. Natomiast pociagi IC Słupia oraz Parsęta, oba rel. Łódź – Kołobrzeg, będą kursowały do/z Słupska.

W okresie wprowadzania zmian rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów na największych dworcach w Polsce będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Działa także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. (PAP)

kszy/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszcz Gdański
17.5°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu

kiedy
2024-07-13 18:00
miejsce
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....
wstęp biletowany