12 listopad 2022

Narodowe Święto Niepodległości w Pruszczu Gdańskim

11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Marek Laskowski uczestniczył w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Oficjalne obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie uczestnicy obchodów przeszli na plac przed Starostwem Powiatowym w Pruszczu Gdańskim, gdzie odbył się uroczysty apel w ceremoniale wojskowym.

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Nike.