kategoria: Na Sygnale
3 czerwiec 2024

40-latka zostawiła psa na kilka godzin w aucie w pełnym słońcu

zdjęcie: 40-latka zostawiła psa na kilka godzin w aucie w pełnym słońcu / pixabay/6680642
40-latka z powiatu puckiego pozostawiła psa na kilka godzin w aucie zaparkowanym w pełnym słońcu w Słowińskim Parku Narodowym i poszła oglądać wydmy – poinformowały w poniedziałek służby prasowe lęborskiej policji.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Słowińskim Parku Narodowym w powiecie lęborskim. O psie zamkniętym w aucie powiadomili policję świadkowie.

Gdy policyjny patrol dotarł na miejsce, pies ciężko dyszał. Szyba w aucie uchylona była na szerokość ok. 2 cm. Pies nie miał dostępu do wody. Policjantki po bezskutecznej próbie kontaktu z właścicielką auta, widząc pogarszający się stan psa, zdecydowały o wybiciu szyby. Spragnionemu zwierzęciu podały wodę.

Dopiero po ponad dwóch godzinach od policyjnej interwencji na miejsce przyszła właścicielka psa. Tłumaczyła, że zostawiła go w samochodzie ze względu na zakaz wprowadzania psów na wydmy parku.

Kobieta dostała mandat w wysokości 500 zł.

Lęborska policja przypomina, by nie zostawiać zwierząt w nagrzanym samochodzie. Wskazuje, że jeśli funkcjonariusze podczas interwencji stwierdzą, że życie zwierzęcia może być zagrożone, mają prawo wybić szybę w aucie, jeśli nie ma innego sposobu na wydostanie go z pojazdu. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszcz Gdański
17.5°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu

kiedy
2024-07-13 18:00
miejsce
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....
wstęp biletowany