zdjęcie: A może i Ty chcesz wstąpić do policji? W Pruszczu Gdańskim zrobiło to kolejne pięć osób / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Do grona policjantów w powiecie gdańskim dołączyło pięcioro nowych funkcjonariuszy. Nowi mundurowi spełnili swoje marzenia i będą z godnością nosić mundur. Chcesz pomagać innym i realizować się w ciekawej pracy? Zostań policjantem!

W ostatnich dniach do grona policjantów w powiecie gdańskim dołączyło pięcioro nowych funkcjonariuszy. Niektórzy z nich niedawno skończyli szkołę lub studia, inni zrezygnowali z dotychczasowego zatrudnienia, żeby nosić mundur. Każdy z nowych mundurowych ma swoją oddzielną historię. Przed nimi uroczyste ślubowanie i odbycie szkolenia w szkole policji.

Klaudia ukończyła studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Podczas nauki utwierdziła się w przekonaniu, że chciałaby służyć w policji, gdzie może mieć realny wpływ na polepszenie bezpieczeństwa.

Mateusz zdobył już pierwsze doświadczenia w mundurze, gdyż służył w Wojsku Polskim. Jednak, jak sam twierdzi, niejako kontynuując tradycję rodzinną – jego Tata również służył w policji – swoją przyszłość widzi w naszej formacji.

Jan również pochodzi z rodziny o policyjnych tradycjach. Oboje z rodziców służyło w granatowym mundurze. W służbie na pewno pomoże mu także wiedza zdobyta w szkole średniej o profilu mundurowym, którą niedawno ukończył.

Dawid również skończył szkołę średnią o podobnym jak Jan profilu. Jego zainteresowanie motoryzacją i techniką z pewnością może przydać się w służbie w wydziale ruchu drogowego, do którego chciałby aspirować.

Szymon wstąpił w szeregi Policji za namową przyjaciół i znajomych. Jak opowiada, w jego gronie znajomych jest już kilka osób, które rozpoczęły karierę w granatowym mundurze. Chęć niesienia pomocy innym i możliwość realizowania swoich ambicji w ciekawej pracy były dla niego ważnymi powodami do złożenia aplikacji do służby.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4,5 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:30, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/