kategoria: Na Sygnale
29 maj 2024

Dożywocie za zabójstwo rodziców

zdjęcie: Dożywocie za zabójstwo rodziców / pixabay/553836
Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 20-letniego mężczyznę na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo rodziców. Doszło do tego w marcu 2022 roku w Suchym Dworze w powiecie puckim. Wyrok jest nieprawomocny.
REKLAMA

O wyroku, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

"Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym zarzuconych mu przestępstw. Przy ustaleniu, że dwa zarzucone czyny zabójstwa stanowią ciąg przestępstw (...) sąd skazał oskarżonego za to na karę dożywotniego pozbawienia wolności" - podała.

Ponadto za posiadanie środka odurzającego skazał oskarżonego na 3 miesiące pozbawienia wolności. "Łącząc orzeczone kary sąd wymierzył karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności" - dodała.

Na rzecz siedmiu pokrzywdzonych sąd orzekł od oskarżonego po 200 tys. złotych tytułem zadośćuczynienia.

Do zabójstwa małżeństwa doszło w marcu 2022 roku w Suchym Dworze w powiecie puckim. Zaniepokojone dzieci małżeństwa, które nie mieszkały z nimi, powiadomiły policję, że nie mogę skontaktować się z rodzicami. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ujawnili w garażu zwłoki kobiety i mężczyzny.

Na ciele kobiety było szereg ran kutych w okolicy szyi, a u mężczyzny szereg ran tłuczonych głowy.

Bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety był wstrząs krwotoczny spowodowany wykrwawieniem zewnętrznym i wewnętrznym z doznanych ran. Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i zatrzymanie oddechu i krążenia.

Śledczy ustalili, że sprawcą jest 18-letni syn, którego w chwili ujawnienia zwłok nie było na miejscu zdarzenia. "Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Szczytno. W jego samochodzie ujawniono środek odurzający w postaci marihuany" - przekazała prok. Wawryniuk.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w tym ojca poprzez zadanie mu szeregu ran tłuczonych głowy, a matki poprzez zadanie szeregu ran kłutych w okolicy szyi i karku. A także popełnienie również przestępstwa posiadania środka odurzającego.

Wyrok wydany we wtorek przez Sąd Okręgowy w Gdańsku jest nieprawomocny. (PAP)

pm/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pruszcz Gdański
17.3°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu

kiedy
2024-07-13 18:00
miejsce
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....
wstęp biletowany