Jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

zdjęcie: Jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Wczoraj policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-letniego kierującego toyotą. Mężczyzna przekroczył prędkość o 54 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, do jego konta przypisano 13 punktów karnych, a jego uprawnienia zostały zawieszone na 3 miesiące.

Wczoraj 11 kwietnia wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby na terenie miasta kontrolowali kierujących, w tym sprawdzali, czy nie jeżdżą z prędkością większą, niż pozwalają przepisy.

Po godzinie 19 mundurowi zmierzyli prędkość toyoty i okazało się, że kierujący tym autem jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zdarzenie miało miejsce na drodze, gdzie jest duży ruch pojazdów, w tym rowerów. W pobliżu znajdują się też przejścia dla pieszych.

Policjanci oczywiście zatrzymali pojazd do kontroli i wylegitymowali kierującego. 23-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Oprócz tego do jego konta zostało przypisanych 13 punktów karnych i oczywiście policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Na podstawie obowiązujących przepisów uprawnienia kierującego zostały zawieszone na 3 miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Jazda z nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków i umiejętności jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie trzeba udowadniać, że im większa prędkość, tym dłuższa jest droga hamowania, a czasu na reakcję może kierującemu zabraknąć.