zdjęcie: Podczas kontroli wyrzucił narkotyki pod auto-został zatrzymany przez policjantów / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby zauważyli na terenie miasta, że mężczyzna kierujący toyotą jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa podjęli interwencję, zatrzymali auto do kontroli, przedstawili się i zaczęli legitymowanie. W tym momencie pasażer toyoty, wysiadł z pojazdu i wyrzucił dwa zawiniątka pod auto, którym jechał. Mężczyzna zachowywał się przy tym bardzo nerwowo.

Policjanci zauważyli to, co zrobił pasażer toyoty i podnieśli rzeczy wyrzucone przez niego. Okazało się, że w zawiniątkach z folii aluminiowej jest biała, zbrylona substancja. Doświadczeni policjanci od razu zorientowali się, że mogą to być narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły późniejsze badania przeprowadzone przez biegłego. Była to amfetamina.

25-letni pasażer toyoty został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.