Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków z udziałem rowerzystów

zdjęcie: Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków z udziałem rowerzystów / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Wczoraj 30 maja policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W jednym przypadku kierujący volkswagenem najechał na 13-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez jednię na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów, w drugim natomiast doszło do zderzenia dwojga rowerzystów. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

Wczoraj 30 maja na terenie Pruszcza Gdańskiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem rowerzystów.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego pruszczańskiej komendy pracując przy tych zdarzeniach, m.in. wstępnie ustalili ich przebieg, wykonali oględziny pojazdów, miejsc zdarzenia, a także z udziałem technika kryminalistyki sporządzili szkice sytuacyjne oraz dokumentację fotograficzną.

W pierwszym zdarzeniu wg wstępnych ustaleń kierujący osobowym volkswagenem na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na 13-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez jezdnię na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów. Ranny rowerzysta został odwieziony do szpitala w Gdańsku.

W drugim zdarzeniu na drodze dla rowerów zderzyło się dwoje rowerzystów 14-letni chłopiec i 15-letnia dziewczyna. W tym zdarzeniu ranna została 15-latka.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.