Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem motocyklisty
Wczoraj 16 marca przed godziną 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejsc. Jagatowo (gmina Pruszcz Gdański).
Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy pracowali przy tym zdarzeniu, wstępnie ustalili, że 23-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Suzuki podczas manewru wyprzedzania hyundaia, którego 39-letnia kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo, uderzył w przyczepkę ciągniętą przez osobówkę. Kierujący jednośladem został ranny i został odwieziony przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku.
Mundurowi wykonali oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia, a także z udziałem technika kryminalistyki sporządzili szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Stróże prawa też sprawdzili trzeźwość kierujących – byli trzeźwi.
Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niezmiernie ważne jest skupienie na tym, co dzieje się na drodze i reagowanie na zmieniającą się sytuację. Mniejsza prędkość, większa odległość od poprzedzającego pojazdu zwiększa szanse kierującego na zareagowanie i uniknięcie niebezpiecznej sytuacji. Wraz z nadchodzącą wiosną na drodze pojawia się coraz więcej użytkowników jednośladów. Motocykliści oraz rowerzyści, jak i kierujący pojazdami wielośladowymi powinni wzajemnie szanować swoje prawa i respektować obowiązki jako równorzędni uczestnicy ruchu drogowego.