Policjanci pracowali na miejscu zderzenia trzech pojazdów

fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
W środę policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu brały udział dwa auta osobowe i podmiejski autobus. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę około 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Grunwaldzkiej (DK91). Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol Ruchu Drogowego. Mundurowi po dotarciu zabezpieczyli rejon zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg.

W osobowego nissana włączającego się do ruchu z terenu jednej z posesji uderzył volkswagen. Następnie oba pojazdy, pchnięte siłą uderzenia przemieściły się na pas przeciwległy, gdzie zderzyły się z podmiejskim autobusem. Kierowcy nissana i volkswagena oraz jeden z pasażerów autobusu zostali odwiezieni przez karetki pogotowia do szpitali w Gdańsku.

Jezdnia została zablokowana wskutek zdarzenia, w związku z czym policjanci zorganizowali objazd przez pobliski parking.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Stróże prawa sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o skupienie i zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drodze. Szczególnie wykonując manewry takie, jak włączenie się do ruchu, zmiana kierunku jazdy, wyprzedzanie należy dokładnie sprawdzić, czy nasze działanie nie spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych osób korzystających z drogi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu