Policjanci rozdają maseczki mieszkańcom powiatu gdańskiego

fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci rozdają maseczki otrzymane od Starosty Gdańskiego i Włodarzy wszystkich gmin naszego powiatu. Mundurowi podczas służby przekazują środki ochrony potrzebującym mieszkańcom.
Koronawirus
pomorskie
677
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kilka dni temu wprowadzono przepisy obligujące do stosowania zakrycia twarzy w miejscach ogólnodostępnych. Jak można zaobserwować, na terenie powiatu gdańskiego zdecydowana większość osób dba o bezpieczeństwo swoje oraz osób postronnych i stosuje środki ochrony.

 

Policjanci podczas swojej służby zwracają szczególną uwagę na kontrolę przestrzegania obostrzeń. Jak już pisaliśmy, mundurowi informują i uczulają na respektowanie nowych norm, gdyż ma to bezpośredni wpływ na nasze życie i zdrowie.

 

W tego typu działanie znakomicie wpisuje się inicjatywa, którą w ostatnich dniach podjęli policjanci wspólnie z Włodarzami z terenu powiatu gdańskiego.

 

Starosta Gdański, Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Wójtowie Gmin Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb i Trąbki Wielkie przekazali policjantom maseczki ochronne. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, jak i Komisariatów w Kolbudach, Trąbkach Wielkich oraz Cedrach Wielkich otrzymali już pakiety, które rozdają mieszkańcom. Gdy mundurowi podczas służby spotkają osoby, które z różnych względów nie mają własnej osłony ust i nosa, otrzymują od stróżów prawa maseczkę wraz z informacją o prawidłowym sposobie jej używania.

 

Policjanci zachęcają do zapoznania się z najnowszymi regulacjami w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
677
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu