Policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom

fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Podczas minionego weekendu policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz komisariatów w Kolbudach i Trąbkach Wielkich (p. gdański) udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
677
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czasie minionego weekendu policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz komisariatów w Kolbudach i Trąbkach Wielkich (p. gdański) udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom.

 

W pierwszym przypadku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w piątek zatrzymali do kontroli mężczyznę, którego zachowanie mogło świadczyć, że spożywał wcześniej alkohol. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Kierujący miał prawie pół promila niedozwolonej substancji w organizmie.

 

Kolejno w niedzielę po południu mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich podczas kontroli 62-letniego kierującego osobowym mercedesem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem jednoznacznie pokazało, że mężczyzna kierował pod jego wpływem. Miał w organizmie prawie dwa promile.

 

Także w niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kolbudach podczas patrolu zauważyli, że kierujący osobowym audi mężczyzna nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Zatrzymali go do kontroli i okazało się, że przyczyną niebezpiecznego zachowania na drodze również był alkohol. Badanie wykazało, że 65-latek ma prawie dwa promile tej substancji w organizmie.

 

We wszystkich opisanych sytuacjach pojazdy nietrzeźwych kierowców zostały odholowane na policyjny parking. Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

 

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
677
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu