Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki

zdjęcie: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Jeden z nich był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty odpowiadające kwalifikacją prawną ich czynom.

W ostatnich dniach policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, przy których znaleźli narkotyki.

Na początku bieżącego tygodnia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby w godzinach wieczornych zauważyli na terenie miasta dwóch mężczyzn, których zachowanie zwróciło uwagę mundurowych.

Funkcjonariusze podjęli legitymowanie i sprawdzenie obu mężczyzn i już po chwili okazało się, co było powodem ich nerwowego zachowania.

Obaj mieli przy sobie narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Ponadto jeden z nich – 24-latek był poszukiwany do odbycia zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

W trakcie kolejnych czynności z zatrzymanymi policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że 24-latek może odpowiadać za kradzieże kabli elektrycznych, które miały miejsce w styczniu b.r. na terenie firm w Pruszczu Gdańskim.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty. 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków, natomiast 25-latek posiadania narkotyków.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież grozi do 5 lat więzienia.