28 październik 2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

zdjęcie: Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich (p. gdański) zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki-marihuanę. 21-latek ponadto był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich (powiat gdański) zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Gminy Cedry Wielkie może posiadać przy sobie narkotyki. Ponadto mężczyzna figurował w systemach informatycznych jako osoba poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania celem zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury i wydania decyzji o ekstradycji. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania z Czech w związku z postępowaniem w zakresie nieprawidłowości w odprowadzaniu akcyzy i podatku vat podczas obrotu paliwem.

Policjanci ustalili gdzie przebywa 21-latek, o którym mowa wyżej i w środę 26 października zatrzymali go. Mundurowi znaleźli przy nim narkotyki-marihuanę. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków.

Następnie mężczyzna został przewieziony do prokuratury, w celu przeprowadzenia kolejnych czynności w związku z Europejskim Nakazem Aresztowania.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.