Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa

zdjęcie: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej powiązali ze sprawami kradzieży ponad 400 litrów benzyny i prawie 150 litrów gazu LPG o wartości ponad 3 tysięcy złotych z kilku stacji benzynowych na terenie powiatu gdańskiego. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się sprawami kradzieży podczas swojej pracy ustalili, że na terenie powiatu przebywa mężczyzna, który może odpowiadać za kilka kradzieży paliwa ze stacji benzynowych.

Kryminalni zebrali dostępne informacje i w tym tygodniu zatrzymali 27-latka, którego przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna może odpowiadać za kradzież ponad 400 litrów benzyny i prawie 150 litrów gazu LPG o wartości ponad 3 tysięcy złotych z kilku stacji na terenie powiatu gdańskiego.

Zebrany materiał dowody pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanemu 5 zarzutów kradzieży.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.