Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży butli z gazem

zdjęcie: Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży butli z gazem / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego i Gdańska zatrzymali 34-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, których powiązali z włamaniem i kradzieżą butli gazowych na terenie Gminy Kolbudy oraz kradzieżą paliwa na terenie Gdańska. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Tego typu przestępstwo zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Pod koniec stycznia b.r. na terenie Gminy Kolbudy doszło do kradzieży z włamaniem. W jednym z punktów dystrybucji sprawca przeciął kłódkę i otworzył metalową klatkę, skąd ukradł 10 butli z gazem o wartości ponad 3000 zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajęli się tą sprawą. Zebrali dostępne informacje, przeanalizowali zgromadzone dowody i określili krąg osób podejrzewanych.

Mundurowi współpracując w tym zakresie z kryminalnymi z Gdańska, wytypowali osoby, które mogły odpowiadać za to zdarzenie i już po kilku dniach zatrzymali 34-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, mieszkańców Gminy Kolbudy. Gdańscy kryminalni typowali mężczyznę i kobietę również do kradzieży paliwa o wartości tysiąca złotych.

Oboje zostali przewiezieni do policyjnych aresztów.

35-latek i 34-latka usłyszeli od śledczych w Gdańsku zarzuty kradzieży, natomiast pruszczańscy policjanci przedstawili obojgu zatrzymanych zarzuty kradzieży z włamaniem dotyczący opisanej wyżej sprawy.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.