Policjanci zorganizowali debatę z młodzieżą

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowali debatę z młodzieżą. Tematem spotkania było bezpieczeństwo, w tym także w cyberprzestrzeni. Policjanci poruszyli także tematykę odpowiedzialności prawne osób wchodzących w dorosłość i zachęcali do wstąpienia do służby w policji.

W ubiegły czwartek w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim odbyła się debata zorganizowana przez mundurowych wspólnie z pracownikami tej instytucji.

Podczas spotkania poruszono tematykę bezpieczeństwa osób wchodzących w dorosłość. Żywą dyskusję wywołały zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej i wiążące się z tym następstwa, które mogą mieć istotny wpływ na dalsze życie człowieka.

Mundurowi zaakcentowali także, jak poważne zagrożenia mogą spotkać każdego w cyberprzestrzeni.

Stróże prawa przygotowali również blok tematyczny dotyczący następstw zażywania środków psychoaktywnych. Młodzi ludzie chętnie zadawali pytania i prezentowali swoje opinie w poruszonej tematyce.

Policjant dzielnicowy przypomniał też i opowiedział o funkcji mundurowych wykonujących tego typu zadania.

Mundurowi zachęcali także młodzież do wstąpienia do służby i odpowiadali na pytania dotyczące arkanów policyjnej profesji.

Na końcu debaty uczestnicy wypełniali ankiety, gdzie oceniali m.in. przygotowanie prelegentów, wskazywali na potrzebę organizowania tego typu spotkań, oraz tematów, które mogłyby zostać poruszone podczas kolejnych debat.