Posiadał znaczną ilość narkotyków - zatrzymali go kryminalni

zdjęcie: Posiadał znaczną ilość narkotyków - zatrzymali go kryminalni / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
W tym tygodniu policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał ukryte w mieszkaniu prawie 150 gramów narkotyków. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego może posiadać dużą ilość narkotyków.

W tym tygodniu kryminalni zatrzymali do kontroli samochód, którym przemieszczał się wspomniany wyżej mężczyzna. Podczas legitymowania okazało się, że 28-latek ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna zachowywał się nerwowo. Następnie policjanci wraz z 28-latkiem pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie w ubraniach należących do niego znaleźli zawiniątka z zawartością kilku różnych substancji, m.in. krystalicznej, białego proszku i suszu roślinnego. Doświadczeni kryminalni wstępnie ustalili, że jest to mefedron, amfetamina i marihuana. Zabezpieczone substancje zostały przekazane biegłemu sądowemu celem przeprowadzenia specjalistycznego badania. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli u mężczyzny pieniądze w kwocie prawie 25 tysięcy złotych. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Ekspert ocenił, że zabezpieczone narkotyki były to mefedron w ilości prawie 100 gramów, z których można było przygotować prawie 500 porcji środka odurzającego, amfetamina – ponad 30 gramów, co mogło posłużyć do przygotowania 60 porcji i marihuana - 7 gramów, które mogły stanowić 7 porcji środka psychotropowego.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 28-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i niestosowania się do sądowego zakazu.

Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia.