12 styczeń 2023

Poznań/ Pracownik firmy remontowej okradł dom pod nieobecność właścicieli

Policjanci z Tarnowa Podgórnego we współpracy z kryminalnymi z Lubonia (woj. wielkopolskie), ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu i elektronarzędzi. Podejrzanym okazał się "zaufany" pracownik firmy remontowej, który miał pilnować domu pod nieobecność właścicieli.

Jak poinformował w czwartek sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji, do zdarzenia doszło na początku stycznia.

"Do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zgłosił się właściciel domu jednorodzinnego, który zawiadomił policjantów o kradzieży mienia znacznej wartości. Jak przekazał pokrzywdzony w okresie świąteczno-noworocznym przebywał z rodziną na wyjeździe, a kiedy wrócili zastali otwarte drzwi wejściowe do swojego domu. Od razu zadzwonili na policję" – podkreślił Paterski.

Dodał, że z domu skradziono elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz gotówkę. Z posesji zniknął również samochód marki Opel Vivaro.

Paterski wskazał, że w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że domem pod nieobecność właścicieli miał opiekować się "zaufany" pracownik, który w tym czasie podjął się przeprowadzenia drobnego remontu.

"Po zebraniu dowodów w sprawie, policjanci dotarli do wytypowanego mężczyzny. Został on zatrzymany w Luboniu w miejscu swojego zamieszkania. Następnie operacyjnie ustalili, gdzie przechowywane jest skradzione mienie. Okazało się, że część wartościowych rzeczy pochodzących z przestępstwa została spieniężona przez sprawcę w lombardzie w centrum Poznania. Samochód został odnaleziony, a część z elektronarzędzi odzyskana" – zaznaczył.

Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.(PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mark/