Spotkanie policjantów z druhami OSP

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się ze strażakami OSP z powiatu gdańskiego. Mundurowi podczas spotkania promowali zawód policjanta wśród strażaków, informowali o etapach rekrutacji oraz wymogach jakie musi spełniać przyszły policjant.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzą cykl spotkań z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu gdańskiego. W ostatnim spotkaniu udział brali strażacy z jednostek z Jodłowna, Przywidza, Mierzeszyna, Przejazdowa i Wiśliny. Podczas tego typu spotkań mundurowi promują zawód policjanta i przedstawiają możliwości, jakie niesie ze sobą łączenie służby w Policji oraz w OSP. Jedną z nich jest przydział do jednostki Policji na terenie powiatu, w którym znajduje się remiza strażacka kandydata. Mundurowi przybliżyli, jak wygląda proces rekrutacji do służby i omówili każdy etap, z którym musi zmierzyć się kandydat. Policjanci opowiedzieli o kryteriach i wymogach, jakie musi spełniać przyszły policjant. Strażacy dowiedzieli się również jakie zadania czekają na nich w poszczególnych pionach służbowych, a także jak mogą wykorzystać wiedzę i umiejętności, które nabyli dzięki służbie w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przypominamy, że każdy zainteresowany wstąpieniem do Policji może uzyskać informację w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pod numerem 47 742 43 76 lub 47 742 43 77, lub na stronie internetowej dla kandydatów do służby: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/