kategoria: Na Sygnale
29 maj 2024

Sprawcy kradzieży rozbójniczej zatrzymani przez policjantów

zdjęcie: Sprawcy kradzieży rozbójniczej zatrzymani przez policjantów / fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
fot. KPP w Pruszczu Gdańskim
Policjanci z pruszczańskiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. 31-letni mężczyzna wraz z 19-letnią kobietą ukradli artykuły spożywcze ze sklepu na terenie miasta i użyli przemocy fizycznej wobec interweniującego pracownika ochrony w celu utrzymania się w ich posiadaniu. Zatrzymani usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
REKLAMA

W piątek 17 maja do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawcy ukradli artykuły spożywcze i użyli przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony.

 

Na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol z wydziału prewencji. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, którego ujął pracownik sklepu i przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest w celu odbycia zasądzonej wcześniej kary 149 dni pozbawienia wolności.

Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że wspólnie z zatrzymanym przestępstwa dopuściła się także kobieta. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy zajęli tą sprawą, zebrali dostępne informacje i ustalili, kto mógł wspólnie z zatrzymanym brać udział w opisanym zdarzeniu.

Wczoraj, 28 maja kryminalni zatrzymali 19-letnią mieszkankę Gdańska, którą powiązali z tą sprawą.

 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży rozbójniczej.

 

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pruszcz Gdański
17.5°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:26
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pruszczu

kiedy
2024-07-13 18:00
miejsce
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....
wstęp biletowany