10 marzec 2020

Ostatnie decyzje w świecie sportów motorowych

zdjęcie: Ostatnie decyzje w świecie sportów motorowych / pixabay/4521078
Zagrożenie koronawirusem paraliżuje w coraz większym stopniu sporty motorowe. Odwołane Grand Prix Kataru, Grand Prix Indonezji ze zmienionym terminem w MotoGP, przełożone E-Prix Sanya i E-Prix Rzymu Formuły E, Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 bez publiczności, testy DTM przeniesione z Monzy na Hockenheim to tylko niektóre przykłady z ostatnich dni - pisze w Interii Grzegorz Gac.
Koronawirus powoduje coraz większe problemy logistyczne. Formuła 1 póki co uparcie stara się, aby wszystkie wyścigi odbyły się w planowanym terminie, z wyjątkiem przełożonego już wcześniej Grand Prix Chin.

Co chwila jednak pojawiają się kolejne przeszkody. Wprowadzona we Włoszech "czerwona strefa" odcięła od świata około 16 milionów ludzi. Mogło to poważnie przeszkodzić zarówno Ferrari jak i AlphaTauri, lecz członkowie tej drugiej w ostatniej chwili wylecieli na inaugurację sezonu do Australii, natomiast Ferrari otrzymało stosowne zezwolenia.

Przynajmniej przez miesiąc nie będą mogli jednak powrócić do domów, a zakaz spowoduje problemy z dostawami części i wyposażenia na kolejne rundy - czytamy w Interii.

Grand Prix Bahrajnu powinno odbyć się zgodnie z planem, lecz nie bez wyjątkowych środków ostrożności. Władze kraju będą sprawdzać historię podróży i pobytu każdego, kto chce przekroczyć granicę. Promotor wyścigu podjął bezprecedensową decyzję o jego organizacji bez publiczności, przy zamkniętych trybunach. Dziwny to będzie wyścig... Do tej pory chyba tylko mecze piłkarskie odbywały się bez widzów, ale zwykle z zupełnie innych powodów.

Wiele wątpliwości budzi Grand Prix Wietnamu, zaplanowane na pierwszą niedzielę kwietnia. Właściciele Formuły 1 zapewniają, że pierwsza edycja wyścigu na ulicach Hanoi dojdzie do skutku, lecz dziennikarze i wszyscy, których obecność na miejscu nie jest niezbędna, wstrzymują się z kupowaniem biletów lotniczych. Na pierwsze trzy wyścigi nie poleci niemiecka ekipa stacji RTL. Węgrzy nie polecą do Wietnamu, podobnie jak ekipa polskiego Eleven Sports.

Nawet jeśli pierwsze trzy wyścigi odbędą się bez poważniejszych przeszkód, pozostaje pytanie - co dalej? Liczba zachorowań zwiększa się z dnia na dzień w wielu krajach i regionach świata. Podróżowanie jest coraz trudniejsze. Linie lotnicze odwołują loty, organizatorzy wyścigów gorączkowo analizują sytuację w porozumieniu z lokalnymi władzami - pisze Interia.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/f1/news-grzegorz-gac-koronawirus-i-co-dalej,nId,4373304#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome