zdjęcie: Świetna zabawa i spotkanie z mistrzynią. Rusza turniej szkół o Puchar ks. Ignacego Skorupki / fot. Paweł Skraba
fot. Paweł Skraba
Początek października dla uczniów ze szkół województwa świętokrzyskiego będzie wypełniony atrakcyjnymi turniejami sportowymi. W czterech miejscowościach tego regionu odbędą się bowiem odsłony „Świętokrzyskiego Turnieju Szkół o Puchar ks. Ignacego Skorupki”, w których uczniowie będą rywalizować w różnych konkurencjach sprawnościowych. Gośćmi specjalnymi imprez będą dwie znakomite polskie sportsmenki – Justyna Święty-Ersetic i Natalia Czerwonka.
Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności m.in. w rzutach na bramkę do piłki ręcznej i rzutach wolnych do kosza, biegach zwinnościowych i wahadłowych, skoku w dal z miejsca, piłkarskich slalomach zakończonych strzałem na bramkę, czy skoku dosiężnym przy ścianie.

Starannie wybraliśmy lokalizacje, by hale sportowe spełniały wszystkie standardy do bezpiecznego przeprowadzenia dużych imprez. Na parkietach będzie się bardzo dużo działo – zapewnia Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które jest organizatorem turniejów.

Imprezy, w ramach „Świętokrzyskiego Turnieju Szkół o Puchar ks. Ignacego Skorupki” odbędą się w dniach od 3 do 6 października, kolejno w Strawczynie, Ćmińsku, Daleszycach i Stadnickiej Woli. To kolejne miejscowości regionu, które odwiedzi ten turniej, bo przed rokiem uczniowie rywalizowali Chęcinach, Szydłowie, Masłowie, Zagnańsku i Nizinach. W ubiegłorocznych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła szkoła z Nizin, a drugie z Szydłowa.

Najlepsi spośród dziewcząt i chłopców w poszczególnych turniejach otrzymają upominki, a zwycięska szkoła atrakcyjny puchar.

Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy pamiątkowe medale oraz atrakcyjne gadżety, a także posiłek i wodę – dodaje Stęszewski.

Organizacja „Świętokrzyskiego Turnieju Szkół o Puchar im. księdza Ignacego Skorupki” współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie patronatem honorowym objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

2024-07-13 18:00
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....