zdjęcie: Technologia może znakomicie pomóc w promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci / fot. Adam Litwinowicz
fot. Adam Litwinowicz
Kołobrzeg był kolejnym przystankiem na trasie niesamowitych lekcji wychowania fizycznego organizowanych przez Monikę Pyrek. Była czołowa polska lekkoatletka chce zainteresować uprawianiem sportu dzieci i młodzież dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W Kołobrzegu w ciągu dwóch dni w sali ćwiczyło ponad sześćset osób!
Realizowane przez Fundację Moniki Pyrek zajęcia „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” to wyjątkowa akcja, w czasie której była skoczkini o tyczce wraz z zaproszonymi przez siebie innymi sportowcami pokazuje, jak w atrakcyjny sposób można zachęcić młodych ludzi do ruchu i aktywności fizycznej. Dzieci w trakcie dwugodzinnej lekcji mogą korzystać m.in. z symulatorów rowerowych i narciarskich, mobilnych ścianek wspinaczkowych, refleksomierzy, ergometrów wioślarskich, trenażerów sportowych, czy urządzeń mierzących siłę uderzenia piłki. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8.

Tych wspaniałych stacji mamy jeszcze więcej i zawsze cieszę się, gdy widzę dziecko, które dzięki nam poznaje nowy sport i jest tym sportem zafascynowane. A to bardzo częsty przypadek, dlatego jestem przekonana, że wielu z tych młodych ludzi zainteresuje się jakąś dyscypliną sportu, której do tej pory nie tylko nie uprawiało, ale nawet nie znało – mówiła Monika Pyrek.

W Kołobrzegu „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcji WF” trwały przez dwa dni, a łącznie z Moniką Pyrek i zaproszonym przez nią Damianem Zielińskim, wybitnym polskim kolarzem torowym, trzykrotnym olimpijczykiem i wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy ćwiczyło ponad sześciuset uczniów.

Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogliśmy gościć Fundację Moniki Pyrek z tak wartościowym projektem. Dzieci świetnie się bawiły i aktywnie ćwiczyły, a to przecież jest najważniejsze – powiedziała Anna Mieczkowska, prezydent miasta Kołobrzeg.

Dzieci nie ukrywały, że bawiły się znakomicie.

Bardzo mi się podobało, że wszystko jest tutaj automatyczne, a my ćwiczymy. Wiosłujemy, jeździmy na rowerach, biegamy i się wspinamy. Super zabawa i luźna atmosfera – mówił Bruno z klasy VI ze szkoły „Morska Kraina”.

Dzisiaj dałam z siebie wszystko i super się bawiłam poznając nowe sporty. Na co dzień przychodzę do hali Millenium na zajęcia taneczne i koszykarskie, a dzisiaj spróbowałam czegoś nowego – dodała Oliwia z klasy IV.

W sumie na trasie jesiennej edycji „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” jest osiem miast w czterech województwach. Zajęcia wystartowały w Myślenicach pod Krakowem, a później uczniowie ćwiczyli w małopolskich Zielonkach, Czerwionce-Leszczynach na Śląsku, Prudniku, Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie i Kołobrzegu. Ostatnim przystankiem będzie zachodniopomorskie Karlino.

Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – powiedziała Monika Pyrek.

Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Dzięki stworzonej przez Monikę Pyrek e-platformie można korzystać z ćwiczeń przygotowanych przez wybitną polską lekkoatletkę i zaproszonych przez nią ekspertów.

Warto zaglądać na naszą stronę internetową eplatforma.alternatywnelekcjewf.pl, bo są tam regularnie udostępniane nie tylko nowe ćwiczenia, ale również podcasty i webinaria. Mamy tam całą masę ciekawych rzeczy, które mogą być inspiracją do aktywności fizycznej – dodała Monika Pyrek.

2024-07-13 18:00
Cukroteka, Pruszcz Gdański, Ul....